Антизледеніння

Рішення в області систем антизледеніння Ensto були розроблені з урахуванням кліматичних умов Північної Європи. Використання енергоефективних систем захисту від замерзання зовнішніх територій, водостоків і трубопроводів підвищують рівень безпеки і функціональності об'єктів нерухомості, а простота застосування і висока якість компонентів гарантують довгу і безперебійну експлуатацію.

Захист від замерзання водостоків и жолобів

При проектуванні системи антизледеніння дахів і водостоків необхідно враховувати погодні умови, місце розташування будівлі та технічні характеристики системи зливової каналізації. Наприклад, для водостоків діаметром до 100 мм може бути достатньо однієї нитки кабелю потужністю до 20 Вт/м, для водостоків від 100 до 150 мм зазвичай достатньо двох ниток кабелю.

Захист від замерзання жолобів

Для систем антізледеніння жолобів і водостоків можна використовувати як саморегулюючі кабелі (Optiheat20), так і кабелі постійного опору(TASH). Вибір типу кабелю залежить від умов експлуатації. Слід враховувати, що система на кабелі TASH вимагає регулярного обслуговування.

Система антізледеніння включає в себе нагрівальний кабель, монтажні аксесуари і пристрій контролю і управління.

Захист від замерзання водостоків

Усередині водостічних труб кабель фіксується за допомогою монтажної стрічки або монтажної планки. Саморегулюючий кабель Optiheat20, якщо достатньо однієї нитки, може вільно розташовуватися в водостоку. У місці переходу кабелю з жолоба в водостік необхідно встановити VP300, обмежувач натягу кабелю. У водостоках довжиною понад 6 м необхідно передбачити додатковий захист кабелю, наприклад, сталевий трос. У жолобах кабель фіксується за допомогою тих же аксесуарів. Для кабелю TASH їх використання є обов'язковим.

Водостічні воронки також необхідно захищати від замерзання. Якщо на покрівлі система зливової каналізації є внутрішні водостоки, кабель опускається в водостік всередину, до теплої зони.

Захист від замерзання зовнішніх територій

Для підтримки таких зовнішніх територій як рампи, пандуси, тротуари і вантажно-розвантажувальні зони в незамерзаючому стані, нагрівальний кабель встановлюється в пісок або бетон, який перебуває під матеріалом покриття. Система антизледеніння максимально ефективна при використанні теплоізоляції.

Захист від замерзання зовнішніх територій

При установці нагрівального кабелю в пісок слід враховувати, що фракція піску повинна бути 0.063-2 мм.

В процесі монтажу кабелю необхідно уникати перетину кабелю і пошкодження його оболонки. Тротуарна плитка або асфальт встановлюються поверх піску. При установці в бетон, кабель фіксується на арматурної сітці монтажними стяжками. При цьому необхідно стежити за тим, щоб не пошкодити кабель.

Для систем антізледеніння зовнішніх територій можна використовувати як кабель постійного опору Tash, так і саморегулюючий кабель Optiheat.

Захист від замерзання зовнішніх територій

Захист від промерзання грунту під холодильними камерами

Холодне повітря з морозильних і холодильних камер, де підтримується температура нижче -20°C, охолоджує навіть добре теплоізольований фундамент. Поступово промерзає не тільки підлогу морозильної камери, але і фундамент і грунт під ним, що може привести до пошкодження всієї конструкції підлоги. Для захисту грунту під морозильними камерами використовується нагрівальний кабель, який встановлюється в бетон або пісок під шаром теплоізоляції.

Зазвичай для компенсації тепловтрат фундаменту потрібно потужність від 15 до 35 Вт/м2 (в залежності від температурного режиму всередині морозильної камери). Однак, не рекомендується встановлювати нагрівальний кабель з кроком укладання більш 50 см.

Тепловтрати, спрямовані вниз, визначаються теплопровідністю конструкції підлоги (U), вимагаємою температурою грунту (зазвичай + 4-5°C) і температурним режимом, в якому функціонує холодильна камера.

Plug’n Heat
 1. Грунт/гравій
 2. Бетон
 3. Арматурна сітка
 4. Нагрівальний кабель Tash або Tassu
 5. Гідроізоляція
 6. Теплоізоляція
 7. Терморегулятор
(зображення наведено лише для загального керівництва)

Приклад:

Внутрішня температура холодильної камери -25 °С
Температура грунту +4 °С
Коефіцієнт теплопровідності конструкції підлоги (U) - 0.1 Вт/м2 °С

Тепловтрати конструкції підлоги

Тепловтрати на квадратний метр Ф/S
Ф/S = dT*U
dT= діапазон температур приміщення і грунту (°С)
U = теплопровідність конструкції підлоги (Вт/м2 °С)

Кабелі монтуються в бетон традиційним способом. Зазвичай для обігріву фундаментів встановлюється основна і резервна системи (дублюється і кількість кабелю, і кількість термостатів). Відстань між теплоізоляцією і кабелем повинно бути не менше 5 см, щоб підтримувати грунт в незамерзаючому стані. Нагрівальний кабель не повинен проходити через рухомі шви, тому кабель встановлюється секціями.

Двері також можуть бути захищені від замерзання за допомогою нагрівальних кабелів. Такий захист гарантує герметичність камер і відсутність пошкоджень конструкцій стін.

Підтримка температури рідини в резервуарах

Нагрівальні кабелі можуть використовуватися для підтримки певної температури рідини всередині резервуарів, наприклад, щоб уникнути підвищення в'язкості цієї рідини або для запобігання замерзання.

При підборі нагрівального кабелю необхідно враховувати всі можливі теплові втрати резервуара і його основи. Тепловтрати резервуара залежать від його форми, розміру, типу установки (прилягає до землі чи ні), товщини теплоізоляційного матеріалу, підтримуваної всередині резервуара температури і температури навколишнього середовища.

Труби, що підводять рідину до резервуару, також повинні бути захищені від замерзання і теплоізольовані. Важливо, що нагрівальні кабелі здатні підтримувати необхідний рівень температури, а не розігрівати рідину, тому температура вхідної рідини повинна бути не нижче тієї що вимагається. Кабель може бути встановлений на 2/3 поверхні резервуара, теплоізоляція повинна бути встановлена на всій поверхні резервуара.

Керування системою підтримки температури в резервуарі повинно здійснюватися терморегулятором ECO500 або ECO910.

Вміщені в резервуарі рідини можуть проникати через стінки на поверхню резервуара. Рекомендується упевнитися, що рідина не зашкодить оболонку кабелю або підібрати кабель з відповідними характеристиками. Окремі види рідин можуть вимагати установки спеціалізованих кабелів.

Підтримка температури рідини в резервуарах
 1. Монтажна стрічка
 2. Нагрівальний кабель Tash
 3. Алюмінієвий скотч
 4. Муфта в місці з'єднання нагрівального і живильного кабелів
 5. Датчик
 6. Теплоізоляція
(зображення наведено лише для загального керівництва)

Кабелі для систем антизледеніння

Системи антизледеніння, реалізовані на саморегулюючих або резистивних нагрівальних кабелях, дозволяють істотно поліпшити комфортність і безпеку об'єктів нерухомості: чи стосується це систем водопостачання, зливової каналізації або відсутності обмерзання на під'їзних шляхах і тротуарах.

 • Кабелі постійного опору Tash tash

  Серія нагрівальних кабелів постійного опору Tash дозволяє реалізувати економічну систему антізледеніння зовнішніх територій, трубопроводів і резервуарів. Мати Ulla для систем антізледеніння ідеально підходять для захисту від замерзання рамп, пандусів, парковок і пішохідних доріжок.

 • Саморегулюючі нагрівальні кабелі Optiheat Optiheat

  Саморегулюючі кабелі Optiheat розроблені для захисту від замерзання трубопроводів, зливової каналізації, дахів і невеликих зовнішніх террріторіі, наприклад, сходів. Теплова потужність, що виділяється саморегульованим кабелем змінюється в залежності від умов навколишнього середовища.

 • Комплекти для захисту трубопроводів Plug'n Heat Plug’n Heat

  Комплект кабелю Plug'n Heat для захисту трубопроводів і лічильників води від замерзання забезпечений шнуром з євро-вилкою. Кабель може бути встановлений як всередині труби, так і на її поверхні. Оболонка кабелю виготовлена з фторвмісного полімеру, протестованого на харчову безпеку, що гарантує його безпечне використання всередині труб з питною водою.

Керування системами антизледеніння

Системи контролю і керування ECO функціонують відповідно до Ваших вимог і економлять електроенергію. Правильний вибір пристрою керування - терморегулятора або метеостанції - запорука ефективності роботи системи антізледеніння.

 • ECO500 - керування системою захисту трубопроводів ECO500

  Терморегулятор ECO500 призначений для керування системами захисту від замерзання трубопроводів. Датчик завжди встановлюється на поверхні труби, навіть якщо кабель знаходиться всередині труби. Якщо кабель встановлений на поверхні труби, то датчик розміщується на протилежному боці труби, в найбільш холодної точці. Діапазон регулювання терморегулятора - +2°С … +35°С.

 • ECO910 - керування системою антізледеніння зовнішніх територій та водостічних систем ECO910

  Терморегулятор ECO910 має два датчика: датчик грунту і датчик температури повітря. Обидва датчика необхідно використовувати для керування системою антізледеніння зовнішньої території. Для керування системою захисту від замерзання жолобів і водостоків потрібно лише один датчик (температури повітря). ECO910 встановлюється на DIN-рейку. Діапазон регулювання терморегулятора - -30°C … +15°С.

  Схема підключення ECO910

  Схема підключення ECO910
 • ECO900 - адаптивне керування системами антізледеніння

  ECO900 - повністю автоматичний пристрій керування системами антізледеніння зовнішніх територій та покрівлі. Метеостанція ідеально підходить для керування системами антізледеніння в різних умовах, так як датчики визначають не тільки температуру повітря і грунту, а й наявність снігу і льоду.

  ECO900

  Схема підключення ECO900

  Схема підключення ECO910

  Метеостанція встановлюється в щит керування. ЖК-дисплей пристрою відображає температуру повітря і рівень вологості. Вибір датчиків визначається типом системи.

Монтажні аксесуари

Монтажні аксесуари - гарантія безпечного монтажу та експлуатації. З'єднувальні комплекти для Tash та Optiheat та інші аксесуари для нагрівальних кабелів і матів дозволяють здійснити швидкий і правильний монтаж, що гарантує довгострокову і надійну експлуатацію системи.

 • З'єднувальний комплект для Tash

  З'єднувальний комплект для Tash включає в себе термоусадкові муфти, гільзи і наконечники для з'єднання нагрівального кабелю з живильним. З'єднання має здійснюватися відповідно до інструкції.

  З'єднувальний комплект для Tash
 • З'єднувальні комплекти для Optiheat

  З'єднувальні комплекти для Optiheat дозволяють за допомогою набору термоусаджувальних муфт, гільз, наконечників та інших деталей з'єднати саморегулюючий кабель з живильним безпосередньо або через монтажну коробку. Кабель ведеться від точки підключення до коробки без додаткового захисту або в гофро-трубі (металорукаві). Комплект EFPLV1 призначений для введення нагрівального кабелю всередину труби з питною водою.

  З'єднувальний комплект для Optiheat
 • Кріпильні аксесуари і обмежувачі натягу

  Кріпильні планки і монтажна стрічка забезпечують рівномірний крок укладання кабелю. Обмежувачі натягу оберігають кабель від перетирання при введенні в водостоки. За допомогою термостійкої стрічки або оцинкованої сітки нагрівальний кабель можна закріпити на поверхні трубопроводу або лічильника води, забезпечивши рівномірний розподіл тепла.

  Кріпильна планка

Ми в соціальних мережах

GABRIS on Google+ GABRIS on facebook

Догори

Ціни