Обігрів трубопроводів

Захист від замерзання трубопроводів

Рішення в області систем антизледеніння Ensto були розроблені з урахуванням кліматичних умов Північної Європи. Використання енергоефективних систем захисту від замерзання трубопроводів підвищують рівень безпеки і функціональності об'єктів нерухомості, а простота застосування і високу якість компонентів гарантують довгу і безперебійну експлуатацію.

Системи антизледеніння трубопроводів захищають труби від пошкодження внаслідок замерзання всередині них води. Зазвичай нагрівальний кабель монтують на поверхні труби, але в деяких випадках він може бути встановлений всередину.

Захист від замерзання труб з питною водою

Нагрівальні кабелі використовуються для забезпечення безперебійного водопостачання та захисту від пошкодження трубопроводів в результаті їх замерзання. У зовнішньої стіни будівлі захист від утворення льоду може бути забезпечен за допомогою нагрівального кабелю і теплоізоляції, встановлених на трубі і запірної арматури.

Plug’n Heat

Потужність кабелю і його тип визначаються на основі даних про діаметр і матеріал труби і розрахунку теплових втрат. Діаметр труби, товщина теплоізоляційного матеріалу і умови експлуатації - основні фактори, що впливають на тепловтрати.

Введення EFPLV1

При розрахунку тепловтрат передбачається, що теплоізоляція залишається сухою і на ній відсутні тріщини і розриви. При проектуванні і розрахунку необхідно враховувати коефіцієнт запасу - тепловтрати x 1,3–1,5.

Для захисту труб від замерзання підходять і саморегулюючі кабелі (Optiheat), і кабелі постійного опору (Tash). Максимальні потужності на погонний метр кабелю для трубопроводів різного типу наведено в таблиці нижче:

Максимальна погонна потужність кабелюP макс
Пластикова труба10 Вт/м
Металева труба
- всередині труби, заповненої водою (Tash)50 Вт/м
- на поверхні труби (Tash)20 Вт/м
- на поверхні труби (Optiheat20)25 Вт/м
Обігрів всередині труби10 Вт/м

Нагрівальні кабелі найчастіше встановлюються на поверхні труби, але окремі види кабелю можна монтувати всередині труби. В цьому випадку кабель повинен бути протестований на харчову безпеку і спроектований спеціально для труб з питною водою. Таким кабелем є Optiheat10.

Підбір обладнання для систем захісту трубопроводів від замерзання

Матеріал трубиМакс. погонна потужність кабелюТип кабелю
пластик 10 Вт/м Optiheat10
Plug’n Heat
Tash
метал 25 Вт/м Optiheat10
Optiheat15
Optiheat20
Plug’n Heat
метал 20 Вт/м Tash
пластик / метал
кабель всередині труби
10 Вт/м Optiheat10
Plug’n Heat
антизледеніння трубопроводів

Етапи проектування обігріву трубопроводів:

  1. Визначення тепловтрат трубопроводу (таблиця або розрахунок)
  2. Розрахунок необхідної потужності кабелю: 1.3-1.5 x тепловтрати
  3. Розрахунок довжини кабелю
  4. Підбір відповідного типу кабелю (опір і потужність)
  5. Перевірка відповідності характеристик кабелю обмеженням по потужності на погонний метр
  6. Якщо потужність на погонний метр кабелю вище, ніж допустимо, необхідно використовувати кабель меншої потужності і більшої довжини. Потужність і тип кабелю для трубопроводів необхідно визначати відповідно до матеріалу труби і її розмірів, а також розрахунковими тепловтратами, які необхідно компенсувати.

При використанні кабелю Tash треба враховувати такі особливості:

- ммаксимально допустима потужність на погонний метр кабелю:
для пластикових труб – 10 Вт/м,
для металевих труб – 20 Вт/м
- кабель не повинен перетинатися
- нагрівальний кабель встановлюється уздовж труби
- нагрівальний кабель встановлюється найчастіше в дві нитки, так як одножильний Tash вимагає повернення до точки підключення.

Захист від замерзання вентилів

Для захисту труби від замерзання досить використовувати стандартну схему розрахунку. У випадку з вентилями необхідно передбачити додатковий виток кабелю для компенсації тепловтрат, які будуть здійснюватися через нетеплоізольовані частини вентиля. І вентиль, і труба повинні бути максимально теплоізольовані. Додатковий виток кабелю також дозволяє безперешкодно заміняти вентиль без демонтажу кабелю з поверхні труби.

Монтаж системи антизледеніння трубопроводу

Нагрівальний кабель на поверхні труби

Монтаж нагрівального кабелю в одну нитку
Датчик розташовується на протилежній кабелю стороні труби.

Нагрівальний кабель на поверхні труби

Монтаж нагрівального кабелю в дві нитки
Монтаж кабелю в дві нитки може бути необхідний при діаметрах труб від 50мм. Датчик встановлюється посередині між нитками кабелю, на верхній поверхні труби.

Нагрівальний кабель на поверхні труби

Нагрівальний кабель встановлюється горизонтально уздовж труби (у напрямку 5-годинникової стрілки). При монтажі двох ниток кабелю, нитки встановлюються за напрямками 5- і 7-годинникової стрілок. Нагрівальний кабель фіксується на трубі так, щоб він щільно прилягав до її поверхні.

Датчик терморегулятора, керуючий нагріванням, розміщується на протилежній по відношенню до кабелю стороні труби.

Для встановлення кабелю використовуються наступні аксесуари Ensto:
- теплостійка стрічка (LT20)
- алюмінієвий скотч (ALU 50), що фіксує кабель по всій довжині
- оцинкована сітка (SV10)

Нагрівальний кабель всередині труби

Нагрівальний кабель всередині труби

Нагрівальний кабель заводиться всередину труби за допомогою EFPLV1. Кабель розташовується горизонтально, на нижній внутрішній поверхні труби. Датчик термостата знаходиться на зовнішній верхній поверхні труби.

Керування системою антизледеніння трубопроводу

Система антизледеніння трубопроводу, в залежності від типу задіяного нагрівального кабелю, може контролюватися вручну (включення і виключення) або за допомогою терморегулятора.

Для керування системами захисту від замерзання трубопроводів призначен терморегулятор ECO500. Діапазон регулювання терморегулятора - +2°С … +35°С.
Датчик температури терморегулятора завжди встановлюється на поверхні труби, навіть якщо кабель знаходиться всередині труби. Якщо кабель встановлений на поверхні труби, то датчик розміщується на протилежному боці труби, в найбільш холодній точці.

Терморегулятор ECO500

Терморегулятор обов'язковий, якщо система зроблена на кабелі постійного опору Tash. Саморегулюючий кабель Optiheat може бути встановлений без терморегулятора, але обов'язкова можливість включення і виключення системи вручну.
Рекомендується використовувати терморегулятор для підвищення енергоефективності, так як з ним нагрів буде здійснюватися тільки при необхідності.

Готовий комплект нагрівального кабелю Plug’n Heat може бути просто включений в розетку в період часу, коли обігрів трубопроводу потрібен, однак, необхідно враховувати, що кабель призначений для підтримки позитивної температури води, а не для розморожування льоду в трубі.

Схема підключення терморегулятора ECO500

Схема підключення терморегулятора ECO500

Ми в соціальних мережах

GABRIS on Google+ GABRIS on facebook

Догори

Меню